Новини та статті

Акції Новини Статті Все

Історія виникнення суші

У наш час складно уявити собі людину, яка жодного разу не їла суші.
Так завдяки чому ми з вами сьогодні безперешкодно їмо суші і тішимо себе смачною японською стравою?

Екскурс в історію суші

Суші почали готувати в країнах південно-східної Азії в 4 столітті до нашої ери. Однак ті суші дещо відрізнялися від тих, що ми знаємо сьогодні. Випадково люди відкрили, що завдяки природному процесу ферментації рису, занурена в нього риба довше залишається свіжою.

Очищена і розрізана на невеликі шматочки риба посипалася сіллю і змішувалася з рисом, після чого містилася під прес з каменів, який через кілька тижнів замінювався кришкою. Протягом декількох місяців відбувався процес молочнокислої ферментації рису і риби, завдяки чому риба залишалася придатної до вживання протягом року. Рис, що був зміненій на клеєобразну масу з неприємним запахом, викидався або використовувався для приготування нової партії риби. Природна ферментація суші зберігала рибу свіжої, точніше рис її маринував.

Такий вид зберігання і вживання в їжу поширився по всьому Китаю, приблизно в 8 столітті рецепт потрапив до Японії. Японці їли не тільки рибу, але й рис і назвали це блюдо Seisei-zushi - ці суші їли, поки риба була ще частково сирої і рис не встиг втратити свій смак. З цього часу суші стали самостійною стравою, а не способом зберігання та консервування риби.

Пізніше виявилося, що якщо в рис додати рисовий оцет, то збільшиться термін зберігання і покращиться смак. Поступово став змінюватися спосіб приготування суші. Спершу з'явилися так звані Hava-zushi, для приготування яких рис більше не ферментований, його змішували з рисовим оцтом і рибою, а в деяких випадках - з овочами.

У XIX столітті кухар Йохей Ханай з Токіо вирішив повністю відмовитися від маринування риби і подавати рибу сирою. Процес приготування страви скоротився до декількох хвилин.

Поява суші в Європі

В Європі суші стали популярними в кінці 20 століття.

У травні 1953 року японський принц Акіхіто відвідав з візитом королеву Єлизавету II, у вересні того ж року він побував в США, на прийомах в обох країнах подавали суші. Для західної людини блюдо було в новинку і пройшло чимало часу, поки європейці прийняли суші і навчилися ними насолоджуватися.

Основні інгредієнти суші

По суті суші складаються з двох речей:

• shari - вареного рису, змішаного з рисовим оцтом, сіллю і цукром;

• neta - цим словом позначаються інші інгредієнти.

Варто пам'ятати, що з'єднувальним елементом суші є не сира риба, яка у багатьох асоціюється з суші, а рис з рисовим укусом. Сира риба в складі суші може бути, а може і не бути. Якщо в складі страви є shari, його можна сміливо називати суші.

Корисні властивості

Продукти, що входять до складу суші, багаті різноманітними вітамінами, мікроелементами, жирними кислотами, білком і іншими необхідними організму речовинами. Одним з лідерів по корисності можна вважати рис. Він містить вітаміни групи В, Е і РР, марганець, калій, фосфор, залізо, мідь, селен і цинк. А завдяки великій кількості клітковини, цей продукт покращує травний процес.

Морська риба і норі - джерело найцінніших жирних кислот, йоду, протеїну і фосфору, що сприяють розвитку розумової діяльності, поліпшення роботи серцево судинної і зміцненню імунної систем. Крім того, регулярне вживання водорості сприяє виведенню шлаків і токсинів. Тріо «приправ» до суші - пікантний васабі, вишуканий імбир і солонуватий соєвий соус - надають антисептичну, антибактеріальну та імуностимулюючу дію, благотворно впливають на нервову систему, виступають антиоксидантом і антидепресантом.

Чи небезпечно їсти суші?

З цього питання багато сперечаються, але скільки б версій не було, відповідь звучала б так - все залежить від інгредієнтів суші. Якщо в суші є сира риба, звичайно, існує ризик отруєння, тільки в разі якщо готувати страви з тільки що спійманої риби або з несвіжих продуктів.

За правилами, якщо для приготування страви використовується сира риба, вона попередньо повинна бути заморожена. Тоді небезпеки зараження немає. А так як в наших регіонах риба для суші та ролів використовується в основному привізна, то вона, звичайно, піддається попередній заморожуванні.

Також якщо сушист дотримується всіх правил приготування суші і використовує тільки якісні продукти і стежить за технологією приготування, вам взагалі нема про що переживати! А щоб точно бути впевненим, що сира риба не зашкодить, разом з суші треба їсти васабі та імбир. Обидва ці продукту мають антибактеріальні властивості.

Замовляйте суші тільки в перевірених місцях, які мають хорошу репутацію, щоб насолодитися смаком цієї страви і бути впевненим у власній безпеці.